O nás


Kapela Hřích je duchem a dobou vzniku mladá česká folk a folkrocková kapela. Jakkoli se její současní členové znají porůznu mnoho a mnoho let, někteří spolu v jiných kapelách i hráli, myšlenka začít hrát společně napadla Evu, Sama a Breika v lednu 2019, kdy také proběhl památný první kolínský koncert.

Záměrem je dělat původní tvorbu, úžasné Samovy písničky. Rychle následovalo několik zkoušek a poté veřejných vystoupení, které ukázaly, že chybí ještě basa a bicí. Shodou vskutku podivuhodných okolností se v březnu přidal basák Vlastin Jírů a v dubnu vynikající bubeník Marcel Vlček.

V plné sestavě vystoupila kapela Hřích poprvé počátkem dubna 2019 v Modřanském biografu a o týden později vyhrála jak první místo Porty v Oblastním kole Vysočina ve Vlasenici tak i Portu diváckou.

Kapela jako sídlo sice uvádí Kolín, ale členové žijí rozptýleni po celé republice, proto je Hřích opravdu národní a všude doma…


Eva “Evička“ Vlasáková (zpěv, rytmika)

The voice…

Zpěvačka, leader, motor kapely se věnuje hudbě celý život. Posluchače uchvacuje svým výrazným a bezchybným altem. Dříve se věnovala i jiným žánrům, převážně blues a rocku, folkové hudbě se začala věnovat na plný úvazek docela nedávno. V civilu je vedoucí personálního oddělení celkem známé firmy, v kapele se kvůli tomu před ní také všichni třesou strachy 🙂 . Vodačka, ale jen háček, když čas dovolí, lyžuje.


Martin „Sam“ Lukášek (kytara, zpěv)

Skladatel…

Tichý a mlčenlivý chlap v lennonkách. Rodák z Ivančic, což je dobrá adresa. Kapela vznikla v podstatě díky jeho skladbám, které až na výjimky tvoří její repertoár. První písničku napsal v roce 1986. Vystudoval SPŠ stavební v Brně, což je fakt dobrá škola, patrně by dokázal sám postavit barák. Nebo pohlídat chlapy, kteří to postaví za něj. Chodí v maskáčích, maluje, hraje od dětství a v létě sdílí fotky ze  svých cest. Je vodák tělem i duší.


Milan „Breik“ Vojtíšek (kytara, zpěv)

Tempař…

Miluje motorky, velká auta a svou ženu. A taky vnučku. Na kytaru hraje od 15 let. Kytarový samouk. Vyučený sklář. V civilu dělá správce a údržbáře několika velkých areálů po celé České republice, dnes se tomu odborně říká facility management. Celý hudební život hraje na kytaru v bigbeatových nebo folkových kapelách pro svůj mužný hlas a bezchybný cit pro rytmus. Po koncertu bere kytaru do ruky a jde hrát ke stolu, čímž ničí ostatní členy kapely, kterým se chce spát, nicméně i tímto se stává miláčkem publika.


Vlastin „Lemmy“ Jírů (baskytara, zpěv)

Učitel…

Kluk (pán) z Hlinska, vesničan žijící desítky let v Praze, muž mnoha povolání. Další člen, který je dědečkem, nejstarší v kapele. Věk marně maskuje dlouhými vlasy a vrásky skrývá pod tmavými brýlemi. Dříve hrál na kytaru, na kterou dodnes učí hrát jiné, vedl několik chrámových sborů. Do basových tónů a nástroje, který je vyluzuje, se zamiloval teprve před pár lety. Obvykle má na věci jiný názor, než zbytek kapely, ale snáší to statečně… 🙂 Náš jediný hotelový typ.


Marcel „Macek“ Vlček (cajon, djembe)

Profík…

Jediný člen kapely, který si pracovní poznámky zapisuje do not. Cvičí i ve spánku. Muziku bere jako celoživotní poslání. Hrál se světově známými hudebníky. Opravdový Pražák v kapele, narodil se naproti Vinohradskému divadlu. Studoval a absolvoval konzervatoř na bicí, dokonce na ní málem učil. Skládá a aranžuje hudbu, jeho jméno si můžete přečíst na závěrečných titulcích filmů. Ve volném čase se zabývá astrologií a čínskou medicínou. Miluje plavání, čímž se liší od vodáků v kapele, protože je u vody celý ve vodě.