O nás

TROCHA HISTORIE

 

Kapela Hřích je duchem a dobou vzniku mladá česká folkrocková kapela. Jakkoli se její současní členové znají porůznu mnoho let, někteří spolu v jiných kapelách i hráli, myšlenka začít hrát společně napadla Evu, Sama a Breika v lednu 2019, kdy také proběhl památný první kolínský koncert.

Záměrem je dělat původní tvorbu, úžasné Samovy písničky. Rychle následovalo několik zkoušek a poté veřejných vystoupení, které ukázaly, že chybí ještě basa a bicí.

Shodou vskutku podivuhodných okolností se v březnu přidal basák Vlastin Jírů a v dubnu bubeník Marcel Vlček.

V plné sestavě vystoupila kapela Hřích poprvé počátkem dubna 2019 v Modřanském biografu a o týden později vyhrála jak první místo Porty v Oblastním kole Vysočina ve Vlásenici, tak i Portu diváckou.

Marcela Vlčka vystřídala v roce 2021 Kristýna Pátková.

V roce 2022 kapela zopakovala úspěšnou účast na Portě a odnesla si z Oblastního kola Vysočina ve Vlásenici postup do národního finále v Řevnicích, kde získala cenné první místo v diváckém hlasování.

Za téměř 4 roky působení byla kapela hostem mnoha českých folkových festivalů, na některých i opakovaně. Příkladem může být Janouškovo Ústí, Potlach u Strandi, Folkové setkání v Herálci, Trampská nota v Padochově, Hrošení, Country na kolejích, Svojšický podzim, nebo Folk na Lichnici.

Od roku 2022 kapela pořádá vlastní festival Hříšné folkové léto, který se koná na konci června v zámeckém parku v Oslavanech.

Kapela má na svém kontě již dvě vlastní studiová CD s názvem Hřích z roku 2020 a Hříšná křídla z roku 2022. V současnosti je na obzoru vznik již třetího CD.

V roce 2024 vystřídal Vlastina na postu baskytaristy Jarda Šístek.

 

AKTUÁLNÍ SESTAVA

 

Eva Vlasáková – zpěv

Martin „Sam“ Lukášek – sólová kytara, zpěv, autor písní

Milan „Breik“ Vojtíšek – doprovodná kytara, zpěv

Jaroslav „Synkopa“ Šístek – baskytara, zpěv

Kristýna Pátková – bicí, zpěv

 

Ačkoliv jednotliví členové pocházejí z různých koutů Čech i Moravy, kapela uvádí jako své sídlo město Kolín.

Přejít nahoru